AVRUPA BOYUTUYLA GİRİŞİMCİLİK GELİŞİMİ PROJESİ

Markalaşma Yenilikçilik Ve Kalite Geliştirme Derneği (MARKAYDER) tarafından, Türkiye ve AB üye ülkelerindeki sivil toplum anlayışının

karşılıklı geliştirilmesi amacına yönelik 2015 yılında çağrısı açılan Sivil Toplum Diyaloğu IV İşletme ve Sanayi Politikası hibe programına sunulan ve desteklenmeye hak kazanan Avrupa Boyutuyla Girişimcilik Gelişimi projesi iştirakçileri arasında TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu da yer almaktadır.

Temel amacı Türkiye ve AB üyesi ülkelerin sivil toplumları arasında güçlü bağların ve ileri düzey

iş birliğinin kurulmasına katkıda bulunmak olan projenin faaliyetleri 15 Şubat 2016 tarihinde başlamıştır.

24 Mart 2016 tarihinde yapılan açılış toplantısında Kurulumuz İcra Komitesi Başkanı Abdulsamet Temel de yer almıştır.

19 Ekim 2016 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi ve TOBB İstanbul GGK işbirliğinde Girişimcilik Atölyesi Workshop’u düzenlenmiştir. Proje kapsamında gerçekleştirilen proje faaliyetlerinin anlatıldığı ve uluslararası ortakların yer aldığı network toplantısı 20 Ekim 2016 tarihinde Şişli Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirilmiştir.

Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan AB projeleri hakkında katılımcıları bilgilendirdiği toplantıda, MARKAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Peri Banu Nemutlu Ertike’nin proje kapsamında şimdiye dek gerçekleştirilen çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirmiştir. Ardından Yöresel Ürünler Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu Dünya’da ve Türkiye’de Coğrafi İşaretlerin gelişimi ve sorunları hakkında değerlendirmelerde bulunmuştur. Toplantının son oturumunda ise projenin yabancı ortakları (Slovenya, İtalya, Polonya, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti) kendi ülkelerindeki girişimcilik uygulamaları hakkında sunumlar gerçekleştirmiştir.

Author

Comments are closed.