TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu bünyesinde yer alan Kurumsal ve Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu tarafından, 24 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Sanayi Odası Meclis Salonu’nda özellikle yatırımcılar açısından son dönem krizlerine panzehir mahiyetinde görülen Afrika Kıtası hakkındaki önemli noktaları ortaya çıkarabilmek amacı ile Bizi Bekleyen Kıta Afrika adı altında bir etkinlik gerçekleştirilmiştir.

Türkiye dış ticaretinde bölgesel krizler ve daralmalara önemli alternatif oluşturan Afrika kıtasının birçok yönüyle ele alındığı söz konusu etkinlik, TOBB İstanbul GGK İcra Komitesi Başkanı Abdulsamet Temel’in açılış konuşması ile başlamıştır. Açılış konuşmasının ardından iki oturumda gerçekleştirilen organizasyonun ilk oturumunda Ceylan Motorlu Araçlar A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten İbrahim Ceylan’ın moderatörlüğünde, özellikle Afrika alanındaki tecrübeleriyle bilinen Prof. Dr. Ahmet Kavas ile Ekonomi Bakanlığı Afrika Daire Başkanı Ergüç Ülker, Afrika’nın Ekonomi ve Politiği konusunda değerlendirmelerde bulunmuştur.

Organizasyonun ikinci oturumunda ise moderatörlüğünü MÜSİAD Afrika Direktörü ve Alfanobel Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Yüksel Süne’nin yaptığı Afrika’da İş ve Yatırım Fırsatları konusu ele alınmıştır. İkinci oturum konusu kapsamında ZAK Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda DEİK Moritanya İş Konseyi Başkanı Zeynel Abidin Kaymak, Karakaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Aygün Karakaş ve Royal Garanti Yönetim Kurulu Başkanı Ammar Harun görüşlerini dile getirmişlerdir. Etkinlik TOBB İstanbul GGK İcra Komitesi Başkanı Abdulsamet Temel’in konuşmacılara plaket takdimi ile sona ermiştir.

Author

Comments are closed.