MENTEE ve MENTÖRLÜK

  • Kurulun amaçları doğrultusunda üyelerimiz ve potansiyel girişimcilere yönelik mentorluk mekanizması geliştirmek,
  • Kurul içinde mentorluk kapasitesinin gelişimine yönelik çalışmalar yapmak

TOBB İGGK Menti ve Mentörlük Çalışma Grubu, Yaklaşık 2 buçuk milyon ile Türkiye’nin en fazla genç nüfusuna sahip ili olan İstanbul’da faaliyetlerini sürdürmekte ve girişimci ruha sahip tüm gençlerin çeşitli ihtiyaçlarına yönelik Mentörlük Programları sunmaktadır.

TOBB İGGK Mentörlük Programları, İstanbul sınırları içerisindeki tüm Genç Girişimcileri, deneyimlerinden ve tavsiyelerinden yararlanabilecekleri kişiler ile bir araya getirerek istihdam edilebilirliklerini artırmayı, sosyal eylemi desteklemeyi ve sosyal engellerin yıkılmasına yardımcı olmayı hedefler.

Akademik öğrenme ve işyeri uygulamaları arasındaki boşluğu doldurarak Menti adaylarının kariyer hedeflerine ve profesyonel ağlara ulaşmalarını destekler.

Bu kapsamda Menti Mentörlük Projesini ve Girişimciler Liselerde projesini gerçekleştirmiştir.

PowerPoint Sunusu TOBB İGGK Mentee ve Mentorluk Grubu liderliğinde yürütülen Girişimciler Liselerde 2020 Proje Yarışması’nın kazananları, 5 Aralık 2020 günü düzenlenen ödül töreni ile duyuruldu. Toplamda 600 öğrenci ve öğretmene düzenlenen eğitimler sonrasında hazırlanmış 200’e yakın birbirinden değerli proje kazananları belirlendi. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Kazanan ilk 3 öğrencimize,…

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Odalar Borsalar Birliği İstanbul Genç Girişimciler Kurulu arasında 2019-2020 eğitim öğretim yılında tekrarı gerçekleştirilen “Eğitimde Girişimciliğin Geliştirilmesine Yönelik İşbirliği” projesi ve Okul-Sanayi İşbirliği protokolü kapsamında Valilik Makamının oluru ile okul yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerine yönelik “Girişimciler Liselerde 2020” projesinin 1.uygulama ayağı…