TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurul Toplantısı, 27 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirilmiştir. TOBB İstanbul GGK İcra Komitesi Başkanı Abdulsamet Temel açılış konuşmasında, İcra Komitesi olarak yapmayı planladıkları faaliyetler ile ilgili katılımcılara bilgi aktarmıştır. Moderatörlüğünü TOBB İstanbul GGK İcra Komitesi Üyesi Süleyman Erdoğan’ın yürüttüğü ve girişimciliğin farklı alanları üzerine değerlendirmelerin yapıldığı panel oturumunda, Altınay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay ile Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı girişimcilik konusundaki deneyimlerini ve görüşlerini genç girişimciler ile paylaşmıştır.

Söz konusu panelde konuklar, girişimcilik hikayeleri ile içinde yer aldıkları sektör hakkındaki bilgi aktarımında bulundukları sunumlarını katılımcılar ile paylaşarak, ilgi alanları dahilinde kendilerine yöneltilen soruları yanıtlamışlardır.

TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu’nun 2016 yılı ikinci toplantısı 20 Ekim 2016 tarihinde Şişli Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirilmiştir. Kurul toplantısı kapsamında; Markalaşma, Yenilikçilik ve Kalite Geliştirme Derneği tarafından (MARKAYDER) 2015 yılında çağrısı açılan Sivil Toplum Diyaloğu 4, İşletme ve Sanayi Politikası hibe programından destek almaya hak kazanmış olan ve Kurul’un iştirakçileri arasında yer aldığı Avrupa Boyutuyla Girişimcilik Gelişimi projesinin lansmanı yapılmıştır.

İSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Sadık Ayhan Saruhan’ın yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Abdulsamet Temel kurul ve çalışma gruplarının yürütmekte olduğu proje ve faaliyetler hakkında katılımcıları bilgilendirmiştir.

Markalaşma Yenilikçilik ve Kalite Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Peri Banu Nemutlu Ertike ile Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan konuşmalarında Avrupa Boyutuyla Girişimcilik Gelişimi Projesi hakkında katılımcıları bilgilendirmişlerdir. Projenin yabancı ortaklarının (Slovenya, İtalya, Polonya, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti) yer aldığı toplantıda; proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler, AB ülkelerindeki girişimcilik uygulamaları ile Dünya’daki ve Türkiye’deki coğrafi işaretler hakkında değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Author

Comments are closed.